Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Ergonomika>Įmonės ergonominis darbo sąlygų vertinimas ir priemonių jų gerinimui parinkimas

Įmonės ergonominis darbo sąlygų vertinimas ir priemonių jų gerinimui parinkimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. Darbo vietos tyrimas. Darbuotojų veikla darbo vietoje. Kompiuterizuotos darbo vietos ergonominis įvertinimas. Anketos sudarymas. Bendra informacija apie kompiuterizuotą darbo vietą. Monitorius. Klaviatūra ir pelė. Darbo stalas ir papildoma įranga. Kėdė. Aplinka. Programinė įranga. Sveikatos apsauga. Rekomendacijos. Darbo vietos gerinimo rekomendacijos. Išvados.

Ištrauka

Šiame kursiniam darbe įvertinsime esamos elektros tinklo valdymo dispečerio darbo vietos ergonomiškumą. Darbo vietos ergonomiškumas dispečerio darbui turi didelę įtaką jo darbo kokybei.
Dispečerio pamaina trunka 24 valandas iš jų apie 14 valandų praleidžia prie darbo stalo stebėdamas elektros tinklo padėtį valdymo sistemos monitoriuose. Esant avariniams sutrikimams elektros tinkle reikia labai greitai išanalizuoti esamą padėtį ir priimti sprendimą kaip pašalinti susidariusią padėtį. Todėl darbo vietoje reikalinga gerą ryšio kokybę užtikrinančios ir patogios naudotis ryšio priemonės, kompiuterinė ir programinė įranga turi būti optimaliai pritaikyta dispečerio poreikiams. Taip pat labai svarbu aplinka, jos poveikis, kad ji kiek galima mažiau vargintų dispečerį. Tik ergonomiškai suderinus darbo vietą galima išvengti žmogaus pervargimo ir neigiamo poveikio jo sveikatai.
Ergonominį įvertinimą atliksime naudodami anketinės apklausos metodą, kurio rezultatus suvidurkinsime ir rasime optimaliausią variantą atitinkantį fiziologinius ir psichologinius darbuotojų poreikius.

1.1 Darbuotojų veikla darbo vietoje.
Kad parinkti optimaliai ergonomišką darbo vietą, reikia nustatyti kokia veikla vykdoma toje darbo vietoje. Mūsų atveju yra tiriama elektros tinklo dispečerio darbo vieta. Šioje darbo vietoje dirba keturi žmonės. Jų darbo pamaina tęsiasi 24 valandas. Todėl atliksime apklausą visų darbuotojų, kokius darbus jie atlieka pamainos metu ir kiek jie apytikriai trunka. Kad patogiau išdėstyti apklausos duomenis sudarysime apklausos lentelę 1. Apklausos metu darbuotojai pateikė veiksmus kuriuoss atlieka pamainos metu . I šiuos veiksmus įeina ne tik darbinė veikla, bet ir pertraukos. Savo veiklos trukmes darbuotojai parinko individualiai. Kad rezultatas būtų tikslesnis išvesime bendrus ivairių veiksmų laiko vidurkius ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-30
DalykasErgonomikos kursinis darbas
KategorijaSauga >  Ergonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis35.35 KB
AutoriusDagnius
Viso autoriaus darbų19 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasElektros ir valdymo inžinerijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones ergonominis darbo salygu vertinimas ir priemoniu ju gerinimui parinkimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą