Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Ergonomika>Ergonomika: įmonės vadovo darbo vietos projektavimas (3)

Ergonomika: įmonės vadovo darbo vietos projektavimas (3)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Ergonomikos namų darbas. Įvadas. Vadovo kabineto parinkimas. Vadovo kabineto įrengimas. Vadovo kabinetui reikalingos darbo priemonės. Darbo patalpos įrengimas. Darbo aplinkos reikalavimai. Patalpos bendras apšvietimas. Išvados.

Ištrauka

Terminas ergonomika kilęs iš dviejų graikų kalbos žodžių: ergo – darbas, nomos – dėsnis. Ergonomika - tai mokslas nagrinėjantis žmonių darbo vietoje naudojančius įrankius, įrengimus, žmogaus galimybes darbe, darbo aplinką (triukšmą, vibraciją, mikroklimatą, oro užterštumą, elektromagnetinį spinduliavimą).
Pagal ergonominius tyrimus buvo pradėti tobulinti darbo vietos įrankiai, staklės. Kuriamos patogios darbo vietos, kad žmogus mažiau pavargtų darbe, saugotų darbuotojo sveikatą, būtų didesnis darbo našumas.
Ergonomika surenka ir pritaiko informaciją apie žmogaus elgesį, galimybes, sugebėjimus ir kitas jos charakteristikas, įrankių, mašinų, sistemą darbo proceso ir darbo aplinkos projektavimo tam, kad pasiekti maksimalų jų panaudojimo produktyvumą, saugumą, komfortabilumą ir efektyvumą. Remiantis ergonominių tyrimų išvadomis, tobulinamos darbo priemonės, kuriamos patogios darbo vietos ir optimalios darbo aplinkos sąlygos, didinančios darbo našumą, tausojančios dirbančiojo sveikatą, mažinančios įtampą ir nuovargį.
Pagrindiniai ergonomikos tikslai: efektyvumo didinimas, saugaus darbo užtikrinimas ir komfortabilių darbo sąlygų sukūrimas. Ergonomika ypač akcentuoja darbo vietų įruošimo tvarką (apšvietimas, triukšmas, šiluminė aplinka, oro kokybė) darbuotojų apmokymą, darbo ir poilsio rėžimo santykį. Nurodo efektyviausius darbo judesius bei pozas (atitinkamai darbo vietai).
Kiekvieno darbuotojo darbo vieta ir darbo vietų aplinka turi atitikti darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus. Darbo vietos turi būti įrengtos taip, kad jose dirbantys darbuotojai būtų apsaugoti nuo galimų traumų, jų darbo aplinkoje nebūtų sveikatai kenksmingų ar pavojingų rizikos veiksnių. Įrengiant darbo vietas turi būti įvertintos darbuotojo fizinės galimybės.
Konkretūs darbuotojų saugos ir sveikatos apsaugos reikalavimai nustatomi projektuojant įmones, jų padalinius ar darbo vietas, įvertinant naudojamų darbo priemonių saugaus naudojimo reikalavimus, darbo, gamybos pobūdį, vadovaujantis Darboviečių įrengimo bendraisiais nuostatais ir kitais darbuotojų saugos ir sveikatos norminiais teisės aktais, iš jų – higienos normomis.
Darbo tikslas – suprojektuoti įmonės vadovo darbo kabinetą, atitinkantį visus darbo vietos reikalavimus. Įmonės vadovas savo kabinete bendrauja ne tik su savo įmonės specialistais, bet susitinka ir su verslo partneriais. Todėl norint pasiekti tikslą, stengsiuos biuro įrengimui naudojamas medžiagas parinkti ne tik ekologiškas, atitinkančias higieninius reikalavimus, tačiau stengsiuos kad jos būtų ir šiuolaikiškos bei stilingos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasErgonomikos namų darbas
KategorijaSauga >  Ergonomika
TipasNamų darbai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis19.58 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKaminskas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ergonomika imones vadovo darbo vietos projektavimas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kaminskas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą