Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Ergonomika>Ergonomika (44)

Ergonomika (44)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: pasiringtoje patalpose suprojektuoti ofiso apšvietimą. Išdėstyti darbo vietas ir apskaičiuoti pagal šviesos srauto panaudojimo koeficiento metodą. Darbo aplinka.isvados

Ištrauka

Norint gerai atlikti darbą ir jaustis patogiai darbo vietoje visų pirma reikėtų suprojektuoti ir įrengti darbo vietą taip, kad darbuotojas galėtų laisvai prie jos prieiti, turėtų pakankamai erdvės darbo ir kitiems judesiams atlikti bei kūno padėčiai ir pozai keisti, taip pat kad darbo vietoje jaustumėtės komfortabiliai, svarbiausias darbo ir poilsio komforto faktorius – apšvietimas. Šviesa veikia ne tik žmogaus regos organus, bet ir bendrą jo psichinę būseną, darbingumą.
Darbo tikslas:
1. pasiringtoje patalpose suprojektuoti ofiso apšvietimą.
2. Išdėstyti darbo vietas ir apskaičiuoti pagal šviesos srauto panaudojimo koeficiento metodą.

Pasirinkau dviejų darbo vietų ofiso patalpos išplanavimą,.Tam kad vyktų sklandus ir nevarginantis darbas, atsižvelgiant į ergonomikos reikalavimus ir sveikatos normas, pasirinkau atitinkamą darbo aplinką (baldus ir apšvietimą),nes įrengiant kompiuterizuotas darbo vietas ir lokalų kompiuterių tinklą būtina teisingai parinkti patalpas ir atitinkamai jas paruošti. Kompiuterizuota, kaip ir bet kuri, darbo vieta turi būti suprojektuota ir įrengta taip, kad atitiktų ergonominius reikalavimus. Parenkama patalpa, kuri tenkintų svarbiausius higienos ir kompiuterių technikos eksploatavimo reikalavimus.

Projektuojant darbo vietą su video terminalais būtina laikytis saugos ir sveikatos reikalavimų, kuriuos reglamentuoja Lietuvos HN 32:1998. Darbo aplinkos mikroklimatą reglamentuoja Lietuvos HN 42:1999, HN 69:1997. Atstumas tarp video terminalo ekrano ir kito video terminalo užpakalinio paviršiaus turi būti ne mažesnis kaip 2 m, o tarp šoninių paviršių – ne mažesnis kaip 1,2 m. Vienai darbo vietai turi būti skiriama ne mažiau kaip 6 m2 darbo patalpos ploto ir ne mažiau kaip 20 m3 erdvės.


Projektuojamo ofiso patalpos bendras plotas sudaro 48 m2, aukštis 2,5 m, ilgis 8 m, plotis 6 m.
Ofise yra du gan dideli langai, kurių matmenys 22 m2. Langus dengia baltos, vertikalios apsauginės žaliuzės, kurios buvo užsakytos iš firmos "Barema".
Sienos išklijuotos sniego baltumo tapetais su žydrais ornamentais ši spalva ofisui suteiks jaukumo bei švaros pojūtį. Lubas pasirinkau baltų plokščių, su neryškiu ornamentu "prikabinamas" Armstrong tipo 625x625 mm, nes tai patogiausia lempų atžvilgiu, geriausia jas įmontuoti. Grindys išklotos šviesiai melsvos spalvos kilimine danga. (žr. priede)
Ofiso patalpoje bus įrengtos dvi kompiuterizuotos darbo vietos. Displėjaus ekranas ir visi kiti video terminalo įrenginiai turi būti nepavojingi sveikatai. Ženklai displėjaus ekrane turi būti ryškūs ir lengvai skaitomi. Vaizdas monitoriuje turi būti stabilus ir nemirgėti. Monitorius turi būti lengvai pasukamas ir pakreipiamas pagal darbuotojo poreikius. Tai gi aš pasirinkau " Digital LG" L1730S skystųjų kristalų monitorių, kurio reakcijos laikas 16 m/s, stebėjimo kampas 140°/140°.
Atstumas nuo darbuotojo akių iki displėjaus ekrano turi būti ne mažesnis kaip 40 cm. Monitoriaus ekranas turi būti kiek žemiau už akių liniją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasErgonomikos namų darbas
KategorijaSauga >  Ergonomika
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis72.01 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. L. Šalkauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ergonomika (44) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. L. Šalkauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą