Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Sauga>Ergonomika>Darbo vietos ergonomika: darbas kompiuteriu

Darbo vietos ergonomika: darbas kompiuteriu

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Kompiuterinės darbo vietos ergonominis vertinimas. Įvadas. Bendras ergonominis vertinimas. Kompiuterinė darbo vieta. Darbas ir poilsis. Mano darbo vieta. Jos antropometriniai matavimai. Ergonominis darbo vietos vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Ergonomika – tai mokslinė disciplina, tirianti žmogaus arba žmonių grupių psichofiziologines galimybes, ribas ir ypatumus darbo procese, jame naudojant įvairias technines priemones. Arba trumpiau – mokslas apie tai kaip darbo aplinką ir darbo įrankius padaryti patogesnius naudojimui. Ergonomikos mokslas naudojasi technikos, fiziologijos, psichologijos, biomechanikos, darbo medicines ir kitų mokslų duomenimis.
Kasdien didėjantis susidomėjimas kompiuterinėmis programomis ir darbo kompiuteriais ir poilsio režimo netaisyklingas laikymasis arba visai nesilaikymas, kelia įvairias problemas, sveikatos sutrikimus ne tik patiems darbuotojams, bet ir darbdaviams bei gydytojams. Pastarieji yra bejėgiai padėti žmogui, kuris skundžiasi įvairiais negalavimais, susijusiais su darbu kompiuteriais, tačiau pačiam nesilaikant taisyklingo režimo ne ką padėti gali ir vaistai. Todėl ergonomika dirbant kompiuteriais stengiasi parodyti, kaip reikėtų dirbti šiais mokslo išradimais, kad darbas prie kompiuterio nekeltų tiek daug sveikatos negalavimų bei butų našesnis.
"Valdymo pultų ir prietaisų ergonominio įvertinimo" laboratorinio darbo tikslas yra:
• susipažinti su veikiančių sistemų valdymo pultų ir prietaisų ergonominio įvertinimo metodika bei tvarka;
• naudojant optimalių matmenų parinkimo, pultų projektavimo, informacijos atvaizdavimo priemonių ir valdymo elementų išdėstymo metodikas, praktiškai įvertinti sistemą, pultą ir prietaisą.
Aš šiame darbe pamėginsiu apžvelgti ir išnagrinėti kompiuterinę darbo vietą bei jos pritaikymą ir išdėstymą pagal savo antropometrinius matavimus.

Kiekvienas kompiuterio vartotojas siekia, kad jo veikla kompiuterio aplinkoje būtų produktyvi ir nesusidarytų pavojaus sveikatai. Pirmasis klausimas, keliamas šiuo požiūrių – ar darbo vietoje instaliuotas kompiuteris yra kokybiškas. Klausimas nėra retoriškas, nes darbo vietą papildo vis nauji kompiuteriniai įrenginiai, kurie padeda efektyviau dirbti. Šiuolaikiniame biure dirbantyjį supa ne tik displėjus, klaviatūra, pelė, sisteminis blokas, bet ir kita orgtechnika – spausdintuvas, skeneris, kopijavimo aparatas, mobilus telefonas. Stebima aiški kompiuterinės įrangos gausėjimo darbo vietoje tendencija. Kiekvienas naujas įrenginys darbo vietoje – tai ne tik darbo efektyvumo didinimo priemonė, bet ir galimas įtakos dirbančiojo sveikatai šaltinis. Tuo labiau, reikia įvertinti tai, kad didelė kompiuterinės įrangos darbo vietoje dalis negali būti fiziškai iškelta toliau nuo vartotojo.
Apskritai žmogaus ir kompiuterio tarpusavio sąveika galima taip ir pavadinti "Žmogus- kompiuteris" sąveika. Jos efektyvumą lemia keli pagrindiniai veiksniai:
* vartotojas turi dirbti neįtempdamas regos organo ir nevargindamas akių;
* sėdima vartotojo padėtis neturi sukelti vartotojui nemalonių pojūčių;
* vartotojui darbo vieta turi sudaryti kompfortą, tik tada jo padarytas darbas bus efektyvus ir padės pasiekti didelį darbo našumą.
Panagrinėkime ergonominius veiksnius, kurie lemia visą darbo kompfortą ir našumą. Juos labai gerai iliustruoja sekantis paveikslas: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasErgonomikos kursinis darbas
KategorijaSauga >  Ergonomika
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis242.84 KB
AutoriusRamunas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo vietos ergonomika darbas kompiuteriu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą